The magic world in our life
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The magic world in our life

Everywhere there are magic !!!
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Счупено огледало - 7 години нещастие???

Go down 
+3
The best girl_ [admin]
amy_amgel
Blue Fairy
7 posters
АвторСъобщение
Blue Fairy
Префект
Префект
Blue Fairy


Брой мнения : 278
Registration date : 22.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeПет Юни 22, 2007 11:21 pm

Вие как мислите - това вярно ли е? Според мен съвсем не. Ще ви разкажаа една легенда:
Някога, когато огледалата били тепърва открити, те били много скъпи, и само в най-заможните къщи имало такива, най-много по 2 бройки.И тогава една вълшебница казала:
Който счупи огледало, ще има 7 години нещастие!
И всички и повярвали! Но всъщност не е така...Щом огледалата са толкова скъпи, когато ги чупиш само изхабяваш парите, с които си ги купил! И това е едно отдавашно суеверие, за да не хабиш парите си!
Върнете се в началото Go down
amy_amgel
Префект
Префект
amy_amgel


Брой мнения : 279
Age : 32
Registration date : 22.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeПет Юни 22, 2007 11:27 pm

Всъщност и аз не вярвам,аз попринцип не вярвам в суеверия,за мен това са проато измислици на някоя си "магьосноца",за да плаши населението,което по онова време е било просто мн вярващо и лесно се е поддавало на суеверия.
Върнете се в началото Go down
The best girl_ [admin]
Admin
Admin
The best girl_ [admin]


Брой мнения : 305
Registration date : 22.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeСъб Юни 23, 2007 1:07 am

И аз съм на мнението , че счупенити огледало въобще не носи 7 години нещастие...Пък и ако беше така, аз досега да съм обявена за Мис Нещастие...толкова огледала съм чупила, че ще ми стигне нещастието за още 9 живота !
Върнете се в началото Go down
http://teen.getgoo.net
Blue Fairy
Префект
Префект
Blue Fairy


Брой мнения : 278
Registration date : 22.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeСъб Юни 23, 2007 1:10 am

И аз съм чупила много...и последния път направо си полудях от ЩАСТИЕ каквото ми се случи след това cheers cheers cheers cheers :flower: queen
Върнете се в началото Go down
The best girl_ [admin]
Admin
Admin
The best girl_ [admin]


Брой мнения : 305
Registration date : 22.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeСъб Юни 23, 2007 1:16 am

Мисля, че и суеверията са измислици, които някой страхливеце измислил, защото е разбрал, че само ако той си измисли нещо страшно - няма да го е страх поне от него, а другите - да ! :)
Върнете се в началото Go down
http://teen.getgoo.net
Little_evil
Ученик трети курс
Ученик трети курс
Little_evil


Брой мнения : 48
Age : 32
Localisation : In your nightmare
Registration date : 24.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeНед Юни 24, 2007 12:59 pm

Боже,боже,боже.Т`ва са пълни глупости.Да счупиш огледалото-7 години нещастиу,черна котка да ти пресече пътя,да минеш от грешната страна на стълба-тва са бабини теветини.Но на хората им трябва да вярват в нещо и дори това да се такива тъпи неща-добре.Който иска ад вярва,аз не съм сред жгелаещите.Всеки сам кове съдбата си.Ако счупя огледало от мен ще зависи дали ще съм нещастна в следващите...колко беше....7 години?Да,точно така.Всичко ще зависи от моите действия,но ако наистина вярвам в тези глупости просто ще ме е страх да предприема нещо по-дръзко и така наистина може да съм нещастна.И тогава какво става-излиза,че това суеверие се оказва вярно.Да,бе!
Върнете се в началото Go down
amy_amgel
Префект
Префект
amy_amgel


Брой мнения : 279
Age : 32
Registration date : 22.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeПет Юни 29, 2007 7:29 am

Ето и накои други суеверия свързани с огледалата:
1.Когато огледало падне от стената някой скоро ще умре.
2.Огледалата трябва да се покриват по-време на грамотевични бури, защото иначе привличат светкавици.
3.Вампирите и вещиците не хвърлят отражение в огледалото, защото нямат душа.
4.Огледалата могат да впримчат в себе си човешката душа и за това трябва да се прокриват когато в къщата има мъртвец.
5.Вещиците изполват огледала с рамка само от три страни за да виждат на големи разстояния.
6.Бебетата не бива да виждат отражението си в огледало през първата си година поради страх, че младата душа ще бъде засмукана в огледалото.
7.След като се облече за сватбата булката не трябва да се поглежда в огледалото до края на церемонията, защото иначе няма да и върви.
8.Не бива да гледаш в огледалото на светлината на свещ, особено на Вси Светии.
9.За да сънуваш бъдещата си любов спи с огледало под възглавиницата
Върнете се в началото Go down
sunny_e_gotina
Ученик първи курс
Ученик първи курс
sunny_e_gotina


Брой мнения : 21
Age : 33
Registration date : 25.07.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeСря Юли 25, 2007 12:10 pm

Въобще не вярвам на това суеверие! Лично аз сум чупила огледало и ми се случиха невероятно хубави неща! cheers
Върнете се в началото Go down
Blue Fairy
Префект
Префект
Blue Fairy


Брой мнения : 278
Registration date : 22.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeПет Юли 27, 2007 1:28 am

Ха! Значи си като мен! И аз си умирам от щастие като счупя нещо.
Върнете се в началото Go down
Immortal Phoenix
Ученик първи курс
Ученик първи курс
Immortal Phoenix


Брой мнения : 20
Age : 32
Registration date : 27.07.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeПет Юли 27, 2007 5:13 am

аз на това не вярвам но супер мн ме е стлах от огледала след като гледах една серия серия на supernatural където се разказваше за блъди мери просто издивях от страх хахах Laughing Laughing Laughing аз мн лесно се плаша от такива легенди и историй просто мога да изперкам
Върнете се в началото Go down
kerconic
Ученик първи курс
Ученик първи курс
kerconic


Брой мнения : 26
Registration date : 27.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeВто Авг 28, 2007 10:08 am

това не е вярно аз имах 4ерна котка в къщи
Върнете се в началото Go down
The best girl_ [admin]
Admin
Admin
The best girl_ [admin]


Брой мнения : 305
Registration date : 22.06.2007

Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitimeСря Авг 29, 2007 2:16 am

kerconic написа:
това не е вярно аз имах 4ерна котка в къщи


Very Happy Laughing Very Happy Laughing Very Happy ... Явно значи имаш много късмет...
Върнете се в началото Go down
http://teen.getgoo.net
Sponsored content





Счупено огледало - 7 години нещастие??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Счупено огледало - 7 години нещастие???   Счупено огледало - 7 години нещастие??? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Счупено огледало - 7 години нещастие???
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
The magic world in our life :: Третото измерение :: Суеверия-
Идете на: